ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО !»
- АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУ, МЕТА ТА ЗАВДАННЯ.
Актуальність проекту.
З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».
Проект впроваджується відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638-р «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках» та наказу Міністерства юстиції України від 16 серпня 2017 року №2611/5 «Про реалізацію проекту «Я маю право!».
Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!
Знаю свої права.
Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.
Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.
Проблема правового виховання та освіти завжди була і є пріоритетною в системі психолого-педагогічних, медичних, правових, соціальних досліджень у різних країнах світу. В Україні ця проблема є особливо гострою, оскільки молодь формується в складних соціально-культурних умовах екологічних і політичних суперечностей, неврівноваженості соціальних процесів, кримінальності суспільства.
Спостерігається тенденція до загострення соціально-екологічних, психологічних та медико біологічних факторів, які детермінують деструктивну поведінку неповнолітніх. Зростає чисельність дітей з порушенням норм поведінки та тих, які відносяться до групи ризику і долучаються до раннього алкоголізму, наркоманії, проституції, Віл-інфікованості, збільшується питома воля протиправної агресивної поведінки підлітків під впливом алкогольного та наркоманійного сп'яніння.
Саме тому в школі створений цільовий проект правової освіти і виховання школярів «Я маю право !» з метою допомоги молодим громадянам різносторонньо розвиватись, самовдосконалюватись; об'єднати активну, дієву учнівську молодь, яка має достатній потенціал для проведення серед однолітків соціальної роботи за принципом "рівний-рівному", і яка б стала "мозковим штурмом" у плануванні, здійсненні інформаційно-просвітницьких заходів.
Мета проекту:
- скоординувати зусилля педагогів, батьків комітету у справах сім'ї та молоді та інших громадських організацій для попередження протиправних дій та вчинків серед учнівської молоді;
- розробити і запровадити систему правової освіти учнів, їх батьків і педагогів;
- приділити увагу соціально-психолого педагогічній допомозі учням та їх батькам, захисту прав та інтересів неповнолітніх;
- підвищити правову культуру та знання неповнолітніх;
- створити систему попередження правопорушень і злочинності серед неповнолітніх, запобігати дитячій бездоглядності та безпритульності.
Завдання проекту:
- створення умов для формування позитивних якостей особистості в процесі різноманітних видів трудової, навчальної, позашкільної й іншої діяльності, що сприяють інтелектуальному, морально-етичному, естетичному розвитку, виробленню стійкості до негативних впливів;
- надання основних правових знань, формування мотивації та вміння, необхідні для відповідальної участі молоді в громадському житті;
- забезпечення соціально-психологічної діяльності, педагогічно зорієнтованої на протидію втягування дітей і молоді в негативні ситуації.
- участь і проведення масових заходів з правового та превентивного виховання;
- виготовлення роздаткового матеріалу з даної тематики, розповсюдження його серед школярів;
- організація роботи волонтерів під час проведення акцій милосердя;
- проведення конкурсів плакатів, малюнків;
- надання комплексної психолого-педагогічної допомоги тим неповнолітнім, які її потребують.
- стимулювання неповнолітніх до здорового способу життя і позитивної орієнтації, сприяння валеологізації навчально-виховного процесу, навчання з раннього віку навичкам охорони власного життя і здоров'я.
Цільова група:
Передбачаємо, що цільовою групою в ході реалізації проекту стануть учні віком від 6 до 15 років, які в результаті проводитимуть роз'яснювальну роботу серед однолітків.
З цією метою передбачається:
реалізувати протягом 2018-2019 навчального року роботу заплановану в проекті, з подальшим висвітленням матеріалів проекту на сайті школи .
Термін реалізації : 2018 -2019 навчальний рік
Принципи реалізації проекту:
- диференціація;
- співробітництво та педагогічна корекція;
- гуманізація навчання;
- єдність родини і школи.
Методи реалізації проекту:
- пошукова робота;
- групова співпраця;
- спостереження;
- практична робота;
- соціологічні дослідження.
Очікувані результати:
- удосконалення системи профілактичної роботи в школі;
- допомога учням та їх батькам в захисті прав та інтересів;
- навчання дітей знаходити вихід з кризових ситуацій та захищати себе від усіх видів насильства;
- залучення до цієї роботи більшої кількості молодих людей;
- активізування роботи волонтерів;
- зниження рівня правопорушень серед учнів школи.
Етапи реалізації проекту
І. Організаційно-підготовчий етап – вересень 2018 року
На першому етапі створюється науково-методична рада керівництва процесом реалізації проекту, творча група вчителів, яка буде залучена до дослідної роботи.
ІІ. Практико-дослідницький етап – жовтень – квітень 2018 -2019 року.
Процес втілення в реалізацію плану роботи над проектом .
ІІІ. Узагальнюючий етап - квітень 2018 року
Систематизація накопиченого матеріалу за наслідками проведеної роботи.
Узагальнення отриманих даних, розробка методичних рекомендацій та підготовка навчально-методичних, дидактичних матеріалів для педагогів.
Для упорядкування, визначення термінів та форм представлення напрацьованих матеріалів було розроблено план реалізації проекту.
|