П`ятниця, 19.04.2024, 21:42

Шкільний проект "Я маю право!"

ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО !»

1. АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУ, МЕТА ТА ЗАВДАННЯ.

Актуальність проекту.

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

Проект впроваджується відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638-р «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках» та наказу Міністерства юстиції України від 16 серпня 2017 року №2611/5 «Про реалізацію проекту «Я маю право!».

Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

Знаю свої права.

Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.

Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.

Проблема правового виховання та освіти  завжди була і є пріоритетною в системі психолого-педагогічних, медичних, правових, соціальних досліджень у різних країнах світу. В Україні ця проблема є особливо гострою, оскільки молодь формується в складних соціально-культурних умовах екологічних і політичних суперечностей, неврівноваженості соціальних процесів, кримінальності суспільства.
Спостерігається тенденція до загострення соціально-екологічних, психологічних та медико біологічних факторів, які детермінують деструктивну поведінку неповнолітніх. Зростає чисельність дітей з порушенням норм поведінки та тих, які відносяться до групи ризику і долучаються до раннього алкоголізму, наркоманії, проституції, Віл-інфікованості, збільшується питома воля протиправної агресивної поведінки підлітків під впливом алкогольного та наркоманійного сп'яніння.

Саме тому  в школі створений цільовий проект правової освіти і виховання школярів «Я маю право !» з метою допомоги молодим громадянам різносторонньо розвиватись, самовдосконалюватись; об'єднати активну, дієву учнівську молодь, яка має достатній потенціал для проведення серед однолітків соціальної роботи за принципом "рівний-рівному", і яка б стала "мозковим штурмом" у плануванні, здійсненні інформаційно-просвітницьких заходів.

Мета проекту:

• скоординувати зусилля педагогів, батьків комітету у справах сім'ї та молоді та інших громадських організацій для попередження протиправних дій та вчинків серед учнівської молоді;
  • розробити і запровадити систему правової освіти учнів, їх батьків і педагогів;
  • приділити увагу соціально-психолого педагогічній допомозі учням та їх батькам, захисту прав та інтересів неповнолітніх;
  • підвищити правову культуру та знання неповнолітніх;
  • створити систему попередження правопорушень і злочинності серед неповнолітніх, запобігати дитячій бездоглядності та безпритульності.

Завдання проекту:

• створення умов для формування позитивних якостей особистості в процесі різноманітних видів трудової, навчальної, позашкільної й іншої діяльності, що сприяють інтелектуальному, морально-етичному, естетичному розвитку, виробленню стійкості до негативних впливів;
  • надання основних правових знань, формування мотивації та вміння, необхідні для відповідальної участі молоді в громадському житті;
  • забезпечення соціально-психологічної діяльності, педагогічно зорієнтованої на протидію втягування дітей і молоді в негативні ситуації.
  • участь і проведення масових заходів з правового  та превентивного виховання;
  • виготовлення роздаткового матеріалу з даної тематики, розповсюдження його серед школярів;
  • організація роботи волонтерів під час проведення акцій милосердя;
  • проведення конкурсів плакатів, малюнків;
  • надання комплексної психолого-педагогічної допомоги тим неповнолітнім, які її потребують.
  • стимулювання неповнолітніх до здорового способу життя і позитивної орієнтації, сприяння валеологізації навчально-виховного процесу, навчання з раннього віку навичкам охорони власного життя і здоров'я.

Цільова група:

Передбачаємо, що цільовою групою в ході реалізації проекту стануть учні віком від 6 до 15 років, які в результаті проводитимуть роз'яснювальну роботу серед однолітків.

З цією метою передбачається:

реалізувати протягом 2018-2019 навчального року роботу заплановану в проекті, з подальшим висвітленням матеріалів проекту на сайті школи .

Термін реалізації : 2018 -2019 навчальний рік

Принципи реалізації проекту:

• диференціація;
  • співробітництво та педагогічна корекція;
  • гуманізація навчання;
  • єдність родини і школи.

Методи реалізації проекту:

• пошукова робота;
  • групова співпраця;
  • спостереження;
  • практична робота;
  • соціологічні   дослідження.

Очікувані результати:

• удосконалення системи профілактичної роботи в школі;
  • допомога учням та їх батькам в захисті прав та інтересів;
  • навчання дітей знаходити вихід з кризових ситуацій та захищати себе від усіх видів насильства;
  • залучення до цієї роботи більшої кількості молодих людей;
  • активізування  роботи волонтерів;
  • зниження рівня правопорушень серед учнів школи.

Етапи реалізації проекту

І. Організаційно-підготовчий етап – вересень 2018 року

На першому етапі створюється науково-методична рада керівництва процесом реалізації проекту, творча група вчителів, яка буде залучена до дослідної роботи.

ІІ. Практико-дослідницький  етап – жовтень – квітень 2018 -2019 року.

Процес втілення в реалізацію   плану роботи над проектом .

ІІІ. Узагальнюючий етап   - квітень 2018 року

Систематизація накопиченого матеріалу за наслідками проведеної роботи.

Узагальнення отриманих даних, розробка методичних рекомендацій та підготовка навчально-методичних, дидактичних матеріалів для педагогів.

Для упорядкування, визначення термінів та форм представлення напрацьованих матеріалів було розроблено план реалізації проекту.

Переглядів: 329 | Додав: director2012 | Рейтинг: 0.0/0