Четвер, 28.03.2024, 15:37

Місячник національно-патріотичного та громадянського виховання

На виконання закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», постанови кабінету Міністрів України від 16.11.00 № 1717, державної національної програми «Освіта України XXI століття», національної програми виховання дітей та учнівської молоді в Україні,  наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, яким затверджено «Основні орієнтири виховання учнів 1–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах, плану роботи школи на 2018-2019 навчальний рік, з метою формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, виховання патріотичних почуттів, правосвідомості у період з 01.11.2018  по 30.11.2018 року у школі було проведено місячник  національно-патріотичного та громадянського виховання.

З метою якісного проведення тематичного місячника було підготовлено план заходів, закріплених відповідним наказом по школі.  На виконання вищезазначених планів було проведено ряд заходів:

• Тиждень української писемності та мови, який підготували та провели Борисенко Т.В., Артюшенко Н.В., Юхименко Т.В. Була проведена лінійка в День української писемності і мови, інтелектуально- розважальна гра «На хвилях рідної мови» для учнів 5-6 класів, мовознавча квест-гра для учнів 7-9 класів. Всі заходи тижня підпорядковувались формуванню розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширенню знань про красу і багатство української мови, літератури, формуванню ключових компетентностей: уміння спілкуватися українською мовою, уміння вчитися впродовж життя, уміння індефікувати себе як представника української культури.
  • Тиждень Державних символів. Була підготовлена інформаційна година для учнів 1-4 класів «Державні та народні символи України» ( Панкратьєва- Чередник Н.Г.) та загальношкільна лінійка для учнів 5-9 класів «Державні символи – символи душі народу» (Мальчикова О.І.). Учні мали змогу ще раз доторкнутися до Державних святинь, вчителі формували національну свідомість та гідність школярів, виховували почуття любові до своєї землі, повагу до символів, історії, мови культури української держави, розширювали пізнавальні інтереси учнів.
  • Тиждень пам’яті героям «Небесної сотні», які загинули в лютому 2014 році. Загальношкільну лінійку підготували та провели учні 8 класу з класним керівником  Базаровою Л.Г., зазначивши, що історія і сучасність України, українського народу – це твір героїв України, це діло людей, які віддали всі свої сили, і своє життя для добра Українського народу: його свободи і державності, могутності і процвітання. 21 листопада на коридорі школи була запалена свічка пам’яті за загиблими.
  • Тиждень  пам’яті  загиблих від голоду в 1932-1933 роках. Інформаційну годину « Не погасити пам’яті вогонь» провела Гуржій А.І.   з учнями 9 класу, метою якої було ознайомити учнів з історією виникнення голоду 1932-1933 років, дати розгорнутий аналіз подій, виховання патріотичних почуттів та священної пам’яті українського громадянина.
  • «Посвята учнів 1 класу у Веселчата» ( Мальчикова О.І.), захід проведений для учнів початкових класів, сприяв розвитку відповідальності за результати своєї праці, вихованню поваги до себе, свого класу, школи, родини, Батьківщини.

Проведені заходи протягом Місячника патріотичного виховання  були досить добре продумані та організовані, сприяли формуванню національно – патріотичної свідомості підростаючого покоління, поваги до історії українського суспільства, вихованню вірності ідеалам українського народу.

Переглядів: 384 | Додав: director2012 | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2018  »